REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]
Tarcza TBM „Jadwiga”, po 10 miesiącach intensywnych działań, zakończyła prace wiertnicze przy pierwszym tunelu kolejowym, który powstaje na potrzeby największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA. Podziemna budowla o długości 3750 metrów skróci podróże pociągiem z Nowego Sącza do Limanowej, a po wybudowaniu kolejnych odcinków nowej trasy – również do Krakowa
[T02814] Rynek 36/40 lokal nr 2inwestycja
Pokaż inwestycję
[T02814] Rynek 36/40 lokal nr 2
Sienno, ul. Rynek 36/40 lokal nr 2
metraż
162 m2
cena
220 000
[Wrocław] Osiedle otwarte na sztukę – konkurs na rzeźbę na Olimpii Port rozstrzygniętyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Osiedle otwarte na sztukę – konkurs na rzeźbę na Olimpii Port rozstrzygnięty
Konkurs odbył się z inicjatywy dewelopera Archicom,  który od wielu lat pełni rolę mecenasa szt...
[Wrocław] I2 Development ma finansowanie budowy biurowca Wielka 27artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] I2 Development ma finansowanie budowy biurowca Wielka 27
Wrocławski deweloper I2 Development pozyskał finansowanie na budowę biurowca Wielka 27. Kredytu na f...
Rozpoczęła się decydująca faza realizacji Morskiego Terminala Przeładunkowego Rafinerii Gdańskiej [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęła się decydująca faza realizacji Morskiego Terminala Przeładunkowego Rafinerii Gdańskiej [FILM+ZDJĘCIA]
Na budowie Morskiego Terminala Przeładunkowego przy Rafinerii Gdańskiej toczą się intensywne prace. We wschodniej części nabrzeża oraz na pomostach komunikacyjnych, zamontowano balustrady. Prace żelbetowe dla całej inwestycji zostały zakończone, a na ul. Sztutowskiej zakończono budowę nowo zaprojektowanego przepustu. Co zaplanowano na kolejne tygodnie robót?
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotych
Największa polska prywatna grupa energetyczna po raz pierwszy w historii wyemituje 5-letnie Zielone Obligacje. Zainteresowanie ofertą Polenergii przewyższyło oczekiwania spółki. Kwota popytu ze strony inwestorów przekroczyła 1 miliard złotych. W odpowiedzi na nadsubskrypcję Polenergia zdecydowała o zwiększeniu kwoty emisji z 500 do 750 milionów złotych. Większość środków pozyskanych z Zielonych Obligacji zostanie przeznaczona na finansowanie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. To największa prywatna inwestycja energetyczna w Polsce.
Wybrano wykonawcę projektu i budowy obwodnicy Głogowaartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę projektu i budowy obwodnicy Głogowa
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała wykonawcę projektu i budowy obwodnicy Głogowa, w ciągu drogi krajowej nr 12 w województwie dolnośląskim.
We Wrocławiu zostanie wybudowane kolejne nowe, duże prywatne przedszkole ze żłobkiem [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu zostanie wybudowane kolejne nowe, duże prywatne przedszkole ze żłobkiem [WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu zostanie wybudowane kolejne nowe, prywatne przedszkole ze żłobkiem. Tym razem w zachodniej części Wrocławia, na Stabłowicach. Inwestycja ta jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców tej części miasta. Stabłowice od kilku lat przeżywają szybki rozwój, powstaje tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych.
Najstarsze Multikino w Warszawie zostanie wyburzone. Co powstanie w jego miejsce?artykuł
Pokaż artykuł
Najstarsze Multikino w Warszawie zostanie wyburzone. Co powstanie w jego miejsce?
Kolejny multipleks w Polsce zostanie wyburzony. Tym razem w Warszawie. Multikino sprzedało niedawno działkę na warszawskim Ursynowie, przy stacji metra Imielin, na której stoi najstarsze kino tej sieci w Warszawie. Nowym właścicielem nieruchomości jest spółka GH Development 11.
Bliżej do budowy nowego mostu w Łęcznejartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej do budowy nowego mostu w Łęcznej
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę mostu na Wieprzu w ciągu drogi krajowej nr 82 w Łęcznej. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia, GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą w II kwartale tego roku.
Real Management rusza z ogromną inwestycją pod Warszawą. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Real Management rusza z ogromną inwestycją pod Warszawą. Nowe miejsca pracy
Kolejna wielka inwestycja w aglomeracji warszawskiej. Real Management przygotowuje jeden z największych projektów w swojej historii. W Karczewie, tuż pod Otwockiem i zaledwie kilkanaście minut od Warszawy, ma powstać nowy park logistyczno‑przemysłowy pod marką Good Point. Wniosek o pozwolenie na budowę trafi do urzędu w najbliższych tygodniach, a cała inwestycja – realizowana etapowo – ma dostarczyć aż 85 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni.
[Zabrze] Nowe mieszkania przy ul. Sobieskiegoartykuł
Pokaż artykuł
[Zabrze] Nowe mieszkania przy ul. Sobieskiego
W ścisłym centrum Zabrza, w rejonie ulic Sobieskiego i Różańskiego, powstał nowoczesny, czterokondyg...
PKP Intercity inwestuje w Białymstoku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w Białymstoku [WIZUALIZACJE]
Skrócenie czasu przygotowania pociągów do wyjazdu w trasy, poprawa punktualności realizowanych połączeń, zwiększenie komfortu podróży, czy zapewnienie lepszych warunków pracy. To korzyści, które pasażerom oraz pracownikom, przyniesie przebudowa bocznicy kolejowej PKP Intercity w Białymstoku. Przewoźnik właśnie ogłosił przetarg, w ramach którego wyłoniony zostanie wykonawca prac.
Gdańsk: Budowa wielkiego terminalu T5 w Baltic Hub przyspiesza wraz z końcem zimy [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Budowa wielkiego terminalu T5 w Baltic Hub przyspiesza wraz z końcem zimy [FILM+ZDJĘCIA]
Na placu budowy terminala T5 panuje pełna mobilizacja. Trwają intensywne roboty żelbetowe i drogowe, kontynuowane są nasypy pod konstrukcję terminala, a w najbliższym czasie zespoły przystąpią do prac instalacyjnych oraz montażu wyposażenia hydrotechnicznego. Po okresie zimowych warunków pogodowych roboty wracają na właściwe tory, a ich postęp jest widoczny z dnia na dzień.
Port Polska wybierze wykonawcę podstacji trakcyjnych dla odcinków Kolei Dużych Prędkości Warszawa – Łódź i Łódź – Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Port Polska wybierze wykonawcę podstacji trakcyjnych dla odcinków Kolei Dużych Prędkości Warszawa – Łódź i Łódź – Wrocław
Spółka Centralny Port Komunikacyjny, w ramach realizacji inwestycji kolejowych Port Polska, ogłosiła postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na budowę podstacji trakcyjnych dla odcinków Kolei Dużych Prędkości między Warszawą i Łodzią oraz Łodzią i Wrocławiem. To kolejny krok po podpisanych umowach przyłączeniowych podstacji trakcyjnych do sieci przesyłowej, które spółka zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi. Wnioski o dopuszczenie do dialogu można składać do 15 czerwca.
Wybrano wykonawcę kolejnego węzła na Zakopianceartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kolejnego węzła na Zakopiance
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała wykonawcę kolejnego węzła na Zakopiance, tym razem w Krzyszkowicach. Inwestycję zrealizuje firma Nowak-Mosty za 91,1 mln zł. Jeśli nie wpłyną żadne odwołania, umowę GDDKiA planuje podpisać na przełomie lutego i marca. Wykonawca na budowę węzła będzie miał 18 miesięcy od podpisania umowy, nie licząc 3-miesięcznych przerw zimowych. Uwzględniając te przerwy węzeł powinien powstać w ciągu 2 lat. 
Start programu wsparcia budowy domów studenckichartykuł
Pokaż artykuł
Start programu wsparcia budowy domów studenckich
Dzięki przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju i Technologii instrumentom wsparcia mieszkalnictwa uczelnie publiczne mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy oraz modernizacji i remontów domów studenckich. Udzielane za pośrednictwem BGK wsparcie z Funduszu Dopłat pokrywa do 80% kosztów inwestycji.
Bank Ochrony Środowiska wspiera proekologiczne inwestycje Polenergiiartykuł
Pokaż artykuł
Bank Ochrony Środowiska wspiera proekologiczne inwestycje Polenergii
Polski bank, działający na rynku finansowym od 1991 roku – Bank Ochrony Środowiska (BOŚ), objął zielone obligacje Polenergii w kwocie 90 mln zł. Grupa Polenergia jest największą polską prywatną grupą energetyczną i liderem na rynku wytwórców energii ze źródeł odnawialnych (OZE). Środki pochodzące z obligacji mają zostać wykorzystane m.in. na finansowanie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
We Wrocławiu powstanie kolejny nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie kolejny nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska planowana jest budowa kolejnego nowego parku handlowego. Tym razem w zachodniej części miasta, na osiedlu Leśnica. Powstanie w miejscu nieczynnego i niszczejącego od wielu lat Centrum Handlowego Leśnica, obok Lidla i przejazdu kolejowego.
W centrum Gdańska trwa budowa wielkiego kompleksu mieszkalno-usługowego Off Miasto [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Gdańska trwa budowa wielkiego kompleksu mieszkalno-usługowego Off Miasto [FILMY]
W centrum Gdańska trwa budowa nowego, wielkiego kompleksu mieszkalno-usługowego Off Miasto. Inwestycja została podzielona na sześć etapów etapów. Docelowo powstanie ponad 1000 mieszkań oraz kilkadziesiąt lokali usługowych.
REKLAMA